Fontány
Malé osvěžení s vodou
Léto, léto je tady,
veselá mysl,
samé dobré náhody,
chladivá voda, slunce, seno jahody.
Modré zvonky zvoní,
všechno kolem voní.
Drozd líbezně zpívá,
v tiché tůni se do vody dívá.
Žabky u vody sedí,
jak mají skákat, určitě vědí.
Je to krása nesmírná,
čas pohody začíná.
veselá mysl,
samé dobré náhody,
chladivá voda, slunce, seno jahody.
Modré zvonky zvoní,
všechno kolem voní.
Drozd líbezně zpívá,
v tiché tůni se do vody dívá.
Žabky u vody sedí,
jak mají skákat, určitě vědí.
Je to krása nesmírná,
čas pohody začíná.
zdroj internet
Studna osamění
voda vyschlá
žába na prameni
smutná vesna.
Amfora plná
po okraj, teče.
Tělem hříšným
zmítají křeče.
Slunce září
vyléčí tělo
osvítí duši
odejít chtělo.
Neodcházej tedy
raduj se a žij
teplem tají ledy
vodu průzračnou pij!
voda vyschlá
žába na prameni
smutná vesna.
Amfora plná
po okraj, teče.
Tělem hříšným
zmítají křeče.
Slunce září
vyléčí tělo
osvítí duši
odejít chtělo.
Neodcházej tedy
raduj se a žij
teplem tají ledy
vodu průzračnou pij!
zdroj internet
Pohodový letní víkend.

Krásné!!!
OdpovědětVymazatNěkteré fontány poznávám a jiné nikoli, ovšem voda a verše zajímavě souzní.
Jiřina z N.
Večernice, to je krásné osvěžení! Mám fontány moc ráda a verše s nimi krásně ladí!
OdpovědětVymazatMěj hezkou neděli, Helena
Krásné fontány.O pár také vím.Máme i u nás,ale když jdu náhodou okolo nikdy nestříká.Je nějaká poruchová.Krásné verše
OdpovědětVymazatMěj hezkou neděli