Olomouc centrum

 Když jsem byla v Olomouci poprvé, byl orloj v rekonstrukci.

Nyní jsem měla štěstí a viděla jsem ho v plné kráse.

Orloj se spouští jednou denně a to ve 12 hodin, 

ale protože jsme přes den cestovali,

 tak jsme si museli počkat až v sobotu na 12tou hodinu, aby jsme ho viděli v chodu.






Arionova kašna



Želva

sloup Nejsvětější trojice

socha z písku



Kostel sv. Mořice

Sousoší Olivetské hory


zvony ve Svatomořické věži

Výhledy ze Svatomořické věže na Olomouc


radnice s orlojem

kostel sv. Michala







Po malé přeháňce se udělala duha.

Děkuju za návštěvu a také za komentáře, jsem ráda za vaše postřehy.

Krásný den.


Komentáře

  1. Večernice, u tvých fotek jsem si zavzpomínala na náš velikonoční výlet do Olomouce. je to město, které má co nabídnout.
    Děkuji za fotky a přeji příjemný den. Helena

    OdpovědětVymazat
  2. Už vím i z jiných blogů,že Olomouc je krásné město a má co nabídnout.
    I tvoje fotografie to dokazují.Duha je úžasná.
    Měj se hezky

    OdpovědětVymazat
  3. Já město moc nefotím, protože neumím, ale tvoje fotky vypadají docela hezky, zvláště ty "pohledy na střechy". Přeji hezký den.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky