Automatické mlýny

 Winternitzovy mlýny, známé také jako Automatické mlýny, 
byly postaveny podle návrhu Josefa Gočára.
 Stavba z počátku 20. století byla poháněna umělým kanálem Haldou. 
Ten vede vodu z řeky Loučné do Chrudimky.
 Mlýny byly využívány 101 let, než byly trvale odstaveny.
Ve spolupráci manželů Smetanových, kteří areál zakoupili,
 města Pardubice a Pardubického kraje se do roku 2023 podařilo celý areál oživit, 
a ten se stal moderním kulturním a společenským centrem Pardubic. 
Své sídlo zde mají Gočárova galerie, GAMPA a Vzdělávací centrum sféra.
 Veřejná prostranství a multifunkční prostor Sila sloučí k setkávání lidí při celé řadě akcí, jako jsou divadelní a hudební vystoupení, trhy nebo workshopy.
Střešní terasa nabízí krásný výhled na historické Pardubice.
zdroj internet


















Střešní terasa nabízí krásný výhled na historické Pardubice.



Kunětická hora


zámek





Příště se na vás těší skřítkové,
 kteří si zabydleli jedno patro schodiště.

Krásný den.


Komentáře

  1. O mlýnech vím,vnučka nám poslala fotografie a ráda bych je také navštívila.Je to krásná stavba.Jak vidím Kunětickou horu,tak tam bych se chtěla také podívat.Byli jsme u ni 2x,ale vždy takový nával,že jsme to vzdali.Měj hezký večer

    OdpovědětVymazat
  2. Večernice, jsme velice nadšená, že Mlýny vypadají, jak vypadají a že žijí! Byly i úvahy o jejich zboření... Na horní terase jsem ještě nebyla, zato v kavárně několikrát :o)
    Přeji příjemnou sobotu, Helena

    OdpovědětVymazat
  3. Hezká reportáž. Viděla jsem o Mlýnech také pěknou reportáž v televizi. Zajímavá stavba a je dobře že bude nadále využívána. Hezké dny Ti přeji.

    OdpovědětVymazat
  4. Už jsem Mlýny viděla v reportáži v TV. Vypadají hezky. Líbí se mi.
    Hanka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky