Automatické mlýny
Winternitzovy mlýny, známé také jako Automatické mlýny,
byly postaveny podle návrhu Josefa Gočára.
Stavba z počátku 20. století byla poháněna umělým kanálem Haldou.
Ten vede vodu z řeky Loučné do Chrudimky.
Mlýny byly využívány 101 let, než byly trvale odstaveny.
Ve spolupráci manželů Smetanových, kteří areál zakoupili,
města Pardubice a Pardubického kraje se do roku 2023 podařilo celý areál oživit,
a ten se stal moderním kulturním a společenským centrem Pardubic.
Své sídlo zde mají Gočárova galerie, GAMPA a Vzdělávací centrum sféra.
Veřejná prostranství a multifunkční prostor Sila sloučí k setkávání lidí při celé řadě akcí, jako jsou divadelní a hudební vystoupení, trhy nebo workshopy.
Střešní terasa nabízí krásný výhled na historické Pardubice.
zdroj internet
Střešní terasa nabízí krásný výhled na historické Pardubice.
| Kunětická hora |
| zámek |
Příště se na vás těší skřítkové,
kteří si zabydleli jedno patro schodiště.
Krásný den.
O mlýnech vím,vnučka nám poslala fotografie a ráda bych je také navštívila.Je to krásná stavba.Jak vidím Kunětickou horu,tak tam bych se chtěla také podívat.Byli jsme u ni 2x,ale vždy takový nával,že jsme to vzdali.Měj hezký večer
OdpovědětVymazatVečernice, jsme velice nadšená, že Mlýny vypadají, jak vypadají a že žijí! Byly i úvahy o jejich zboření... Na horní terase jsem ještě nebyla, zato v kavárně několikrát :o)
OdpovědětVymazatPřeji příjemnou sobotu, Helena
Hezká reportáž. Viděla jsem o Mlýnech také pěknou reportáž v televizi. Zajímavá stavba a je dobře že bude nadále využívána. Hezké dny Ti přeji.
OdpovědětVymazatUž jsem Mlýny viděla v reportáži v TV. Vypadají hezky. Líbí se mi.
OdpovědětVymazatHanka